To ważne - SARS COVID 19 - dowiedz się więcej
Regarde nous facebook instagram twitter youtube

Extended Range Foundation lipiec 2021

Rencontre 17/07/2021 - 18/07/2021
type de plongée SCUBA diving
type d'événement Extended Range Foundations
nombre de places disponibles: Réserver

Kurs XR Foundations to szkolenie prowadzące od nurkowań czysto rekreacyjnych do świata ambitniejszych nurkowań, takich jak dekompresyjne, wrakowe, techniczne czy zimnowodne. To możliwość doświadczenia wyzwań stojących przed nurkami technicznymi  w kontrolowanych, indoorowych warunkach Deepspotu. Możliwość dostępna już dla nurków ze stopniem OWD!

XR Foundations to doskonałe szkolenie zarówno dla tych, którzy chcą w przyszłości robić dalsze kursy nurkowania technicznego jak i dla ambitnych nurków rekreacyjnych, którym zależy po prostu na doskonaleniu własnych umiejętności i ogólnej poprawie bezpieczeństwa i komfortu nurkowań. To również pomocny kurs dla osób, które chcą zacząć kompletować własny sprzęt nurkowy i podejmować przy tym jak najlepsze decyzje zakupowe.

Kurs XR Foundations  ma charakter warsztatowy i skupia się zdecydowanie na doskonaleniu umiejętności praktycznych, takich jak właściwa konfiguracja sprzętu nurkowego, obsługa zestawu dwubutlowego (twinsetu) i całej konfiguracji technicznej na powierzchni i pod wodą, doskonaleniu pływalności i trymu, symulacji sytuacji awaryjnych, strzelanie bojki dekompresyjnej czy nurkowania w toni.

Szkolenie obejmuje:

  • teorię związaną z Extended Range Total Diving System, dogłębne omówienie konfiguracji Hogarthiańskiej i filozofii DIR,
  • warsztaty samodzielnej konfiguracji sprzętu,
  • cztery nurkowania podczas których niemalże wszystkie ćwiczenia wykonujemy w toni.
  • Test umiejętności pływackich połączony z warsztatami ratownictwa powierzchniowego w konfiguracji sprzętowej XR.

Uczestnicy operują w suchych skafandrach (jeśli mają stosowny certyfikat lub przystąpią do kursu) i używają dokładnie takiego sprzętu, jaki stosuje się podczas nurkowań dekompresyjnych i w przestrzeniach zamkniętych. Kurs nie zwiększa uprawnień maksymalnej głębokości nurkowania, znacząco poprawia natomiast wiedzę, komfort i bezpieczeństwo nurków, którzy nie mieli wcześniej wyszkolenia w takiej konfiguracji sprzętowej.

Certryfkat XR Foundations jest dowodem umiejętności nurkowania w zestawie dwubutlowym i w konfiguracji technicznej.

Cena zawiera:

  • wejścia na Deepspot
  • opiekę i szkolenie instruktora SSI
  • wypożyczenia zestawu dwubutlowego i całego niezbędnego sprzętu wg. standardów kursów XR
  • certyfikat ukończenia kursu

Cena nie zawiera dojazdów, ewentualnych noclegów, wyżywienia.

*Kurs XR Foundations można połączyć z kursem Suchy Skafander, w taki sposób, że najpierw wykonuje się jedno nurkowanie treningowe z instruktorem i odbywa sesję teoretyczną a dokończenie kursu odbędzie się już w trakcie XR Foundations, czyli nurek wykona 5 nurkowań w suchym skafandrze zamiast standardowych trzech.

KOSZT:
Cena 2000 zł/osoba

Dopłata do specjalizacji Suchy Skafander* : 550 zł,

obejmuje 1 dodatkowe nurkowanie przed rozpoczęciem kursu, wykład oraz podręcznik po polsku i certyfikat.

Dopłata co specjalizacji Nitrox: 400 zł, obejmuje dostęp do podręcznika po polsku, wykłąd, nurkowania na Nitroksie i certyfikat.

organisateur de l'événement Deepspot
contact concernant l'événement [email protected]
recommander cet événement
acheter un bon cadeauReservation
Fermer