IMPORTANT - SARS COVID 19 - FIND OUT MORE
follow us facebook instagram twitter youtube

Extended Range Foundation july 2021

date 28/07/2021 - 29/07/2021
diving type SCUBA diving
event type Extended Range Foundations
number of available seats: Book now!

Kurs XR Foundations to szkolenie prowadzące od nurkowań czysto rekreacyjnych do świata ambitniejszych nurkowań, takich jak dekompresyjne, wrakowe, techniczne czy zimnowodne. To możliwość doświadczenia wyzwań stojących przed nurkami technicznymi  w kontrolowanych, indoorowych warunkach Deepspotu. Możliwość dostępna już dla nurków ze stopniem OWD!

XR Foundations to doskonałe szkolenie zarówno dla tych, którzy chcą w przyszłości robić dalsze kursy nurkowania technicznego jak i dla ambitnych nurków rekreacyjnych, którym zależy po prostu na doskonaleniu własnych umiejętności i ogólnej poprawie bezpieczeństwa i komfortu nurkowań. To również pomocny kurs dla osób, które chcą zacząć kompletować własny sprzęt nurkowy i podejmować przy tym jak najlepsze decyzje zakupowe.

Kurs XR Foundations  ma charakter warsztatowy i skupia się zdecydowanie na doskonaleniu umiejętności praktycznych, takich jak właściwa konfiguracja sprzętu nurkowego, obsługa zestawu dwubutlowego (twinsetu) i całej konfiguracji technicznej na powierzchni i pod wodą, doskonaleniu pływalności i trymu, symulacji sytuacji awaryjnych, strzelanie bojki dekompresyjnej czy nurkowania w toni.

Szkolenie obejmuje:

  • teorię związaną z Extended Range Total Diving System, dogłębne omówienie konfiguracji Hogarthiańskiej i filozofii DIR,
  • warsztaty samodzielnej konfiguracji sprzętu,
  • cztery nurkowania podczas których niemalże wszystkie ćwiczenia wykonujemy w toni.
  • Test umiejętności pływackich połączony z warsztatami ratownictwa powierzchniowego w konfiguracji sprzętowej XR.

Uczestnicy operują w suchych skafandrach (jeśli mają stosowny certyfikat lub przystąpią do kursu) i używają dokładnie takiego sprzętu, jaki stosuje się podczas nurkowań dekompresyjnych i w przestrzeniach zamkniętych. Kurs nie zwiększa uprawnień maksymalnej głębokości nurkowania, znacząco poprawia natomiast wiedzę, komfort i bezpieczeństwo nurków, którzy nie mieli wcześniej wyszkolenia w takiej konfiguracji sprzętowej.

Certryfkat XR Foundations jest dowodem umiejętności nurkowania w zestawie dwubutlowym i w konfiguracji technicznej.

Cena zawiera:

  • wejścia na Deepspot
  • opiekę i szkolenie instruktora SSI
  • wypożyczenia zestawu dwubutlowego i całego niezbędnego sprzętu wg. standardów kursów XR
  • certyfikat ukończenia kursu

Cena nie zawiera dojazdów, ewentualnych noclegów, wyżywienia.

*Kurs XR Foundations można połączyć z kursem Suchy Skafander, w taki sposób, że najpierw wykonuje się jedno nurkowanie treningowe z instruktorem i odbywa sesję teoretyczną a dokończenie kursu odbędzie się już w trakcie XR Foundations, czyli nurek wykona 5 nurkowań w suchym skafandrze zamiast standardowych trzech.

KOSZT:
Cena 2000 zł/osoba

Dopłata do specjalizacji Suchy Skafander* : 550 zł,

obejmuje 1 dodatkowe nurkowanie przed rozpoczęciem kursu, wykład oraz podręcznik po polsku i certyfikat.

Dopłata co specjalizacji Nitrox: 400 zł, obejmuje dostęp do podręcznika po polsku, wykłąd, nurkowania na Nitroksie i certyfikat.

Event organizer Deepspot
contact regarding the event [email protected]
recommend this event
Order VoucherBook Online!
close